Apie MusSmagu dalintis su Jumis savo patirtimi, džiaugsmu ir malonia terapija, kurią suteikia mūsų gražuolės ALPAKOS, gyvenančios pačiame Vilniaus mieste. 

Jos mūsų namuose apsigyveno nuo 2020 metų spalio, pirmosios atvyko Gracija su dukra Sileta, po mėnesio prisijungė ir minties alpakų auginimui kaltininkė Primerita ir Karmensita.
Pamačius Primeritos gražų ir margą veiduką, vis giliau ir giliau mezgėsi mintis namuose auginti alpakas. Pirminis noras - grožis, terapija ir veja, kurios nereiktų taip dažnai pjauti. Tačiau 4 alpakų pasirodė mažoka ir noras, įvairesnioms spalvoms, paskatino nusipirkti dar dvi baltas alpakas - 2021 gegužę į mūsų namus atvyko mama Jonė su dukra Spirga. 
Graži kompanija greitu laiku apdovanojo mus nuostabia vilna, kurią pačiupinėjusi supratau, kad negaliu iš jos nemegzti. Taip prasidėjo mano pirmieji mezginiai kūdikiams ir mažiems vaikams.
Pirmieji mezginiai žinoma atiteko saviems vaikams - 3  berniukams, kurie pagal patinkančias alpakas išsirinko spalvas ir jiems numegztos kepurytės su šalikais. 

Žiemos vakarais pradėjau megzti ir taip gimė mintis apie mažą e-parduotuvę, kurioje prekiaučiau šiltais, mielais ir svarbiausia rankų darbo dirbiniais iš 100 % alapkų vilnos.
Pabandykite pačiupinėti alpakos vilną, siūlus ar mezginius ir suprasite, koks tai gėris, minkštumas, šiluma.

Alpakų vilna savo struktūra yra išskirtinė, neturinti specifino kvapo, kaip avių, neelergizuojanti ir 6 kartus šiltesnė nei avių vilna. Dėl alpakų vilnos struktūros, esant šalčiui visada bus šilta, o jei saulė, niekada neprakaituosite, oda kvėpuos. 


Vokės Vingio alpakos nuo 2022.01.17 dienos tapo Lietuvos Alpakų ir lamų augintojų asociacijos nariu.